Analiza techniczna

2018-10-03

Analiza techniczna PLN, HUF, RUB


Wzrosty na światowych giełdach, lekkie osłabienie dolara oraz wyraźnie drożejąca ropa stworzyły we wrześniu dobre warunki do aprecjacji walut regionu CEE. W tych warunkach najlepiej radził sobie rubel, który dodatkowo korzystał z drożejących surowców.

Analiza techniczna nie daje jasnych sygnałów, ale pojawiły się przesłanki sugerujące, że impuls aprecjacyjny złotego, forinta i rubla może się powoli zatrzymać. Nie sądzimy jednocześnie, aby był to początek trwalszej deprecjacji. W naszej ocenie, giełdy w USA będą w dalszym ciągu mocne, a wrześniowe wzrosty cen akcji w Europie dają nadzieję, że najbliższe otoczenie także będzie wspierające. Na rynkach wschodzących sytuacja jest natomiast spokojniejsza niż we wrześniu przy okazji deprecjacji liry.

 

Pełna treść:

2018-09-11

Analiza techniczna PLN, HUF, RUB


W sierpniu złoty radził sobie najlepiej z analizowanych walut regionu, które były pod presją słabego nastroju na rynkach wschodzących. Wyraźny wzrost EURPLN w II kw. sprawił, że tak jak przypuszczaliśmy potencjał do wzrostu w zeszłym miesiącu był już ograniczony. Forint odrobił prawie połowę strat dzięki pozytywnym sygnałom wewnętrznym, a rubel pozostał na najniższym poziomie od miesięcy.

Zakładamy, że we wrześniu złoty i forint mogą się ustabilizować, podczas gdy rubel może być jeszcze pod presją.

 

Pełna treść:

Archiwum

Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000008723, utworzony na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 kwietnia 1988 r. w sprawie utworzenia Banku Zachodniego we Wrocławiu (Dz. U. z dnia 1 lipca 1988 r.), NIP 896-000-56-73, o kapitale zakładowym i wpłaconym 993 334 810 zł.